Deklaracja dostępności cyfrowej dla strony internetowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Suchej Beskidzkiej
Wstęp deklaracji
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Suchej Beskidzkiej zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony https://suchabeskidzka.naszops.pl/
Data publikacji strony internetowej: 2021-04-14
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2025-03-24
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności i wyłączeń wymienionych poniżej.
-
Nadmierne koszty
Wirtualny spacer nie jest dostępny cyfrowo. Zapewnienie dostępności tej funkcji oznacza bardzo wysokie koszty, które oceniliśmy jako nadmierne obciążenie opisane w ustawie o dostępności cyfrowej.
Udogodnienia, ograniczenia i inne informacje
- podwyższony kontrast (czarne tło, żółte litery)
- możliwość powiększenia wielkości liter na stronie
Skróty klawiaturowe
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.Data sporządzenia deklaracji
Przygotowanie deklaracji dostępności
Deklarację sporządzono dnia: 2025-03-24
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).
Data ostatniego przeglądu i aktualizacji Deklaracji: 2025-03-24
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Joanna Wilgierz — mejlowo mops@sucha-beskidzka.pl lub telefonicznie +48 33 874 22 43.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Uprzejmie informujemy, że zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych każdy ma prawo wystąpić do podmiotu publicznego z żądaniem udostępnienia cyfrowego wskazanej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub ich elementów, ewentualnie zapewnienia dostępu alternatywnego, na warunkach określonych w ustawie. W przypadku odmowy wnoszący żądanie możne złożyć skargę z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego, a także powiadomić Rzecznika Praw Obywatelskich: www.rpo.gov.pl
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej mieści się w budynku Urzędu Miasta w Suchej Beskidzkiej przy ul. Mickiewicza 19. Siedziba Urzędu Miasta częściowo spełnia podstawowe wymagania zgodnie z ustawą z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.
W zakresie dostępności architektonicznej:
- Budynek jest dwupiętrowy. Do drzwi wejściowych prowadzi rampa podjazdowa.
- Na parkingu znajdują się trzy miejsca wydzielone dla osób niepełnosprawnych, oznakowane na niebiesko.
- Przestrzenie komunikacyjne budynku wolne są od barier poziomych (korytarze na jednym poziomie). Brak windy do komunikacji pionowej.
- Informacja na temat rozkładu pomieszczeń w budynku zapewniona jest w sposób wizualny i głosowy – tablica informacyjna, pracownik punktu informacji.
- W budynku na parterze mieści się stanowisko pracy Kierownika MOPS, Dział Świadczeń Rodzinnych oraz Dział Pomocy Społecznej. Na drugim piętrze znajduję się Dział Finansowo-Księgowy, Kadry, stanowisko pracy Asystenta Rodziny oraz pozostałych pracowników socjalnych.
- Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
- Toaleta na parterze dostosowana jest dla osób niepełnosprawnych.
- Osobom ze szczególnymi potrzebami zapewniona jest możliwość ewakuacji lub uratowania ich w inny sposób – oznaczenia dróg ewakuacyjnych, szkolenia i instrukcje dla osób funkcyjnych z zakresu ochrony przeciwpożarowej i zasad postępowania na wypadek ewakuacji.
W zakresie dostępności informacyjno-komunikacyjnej:
- Dla osób z dysfunkcjami ruchowymi i poruszających się na wózkach dostępne są pomieszczenia znajdujące się na parterze. Pracownik schodzi do klienta na parter niezwłocznie po zawiadomieniu przez osobę wnioskującą lub bezpośrednio przez pracownika punktu informacji.
- Zapewniona jest obsługa z wykorzystaniem środków wspierających komunikowanie się dla osób, które zgłoszą potrzebę tłumacza migowego.
Od 1 kwietnia 2012 r. obowiązuje ustawa o języku migowym i innych środkach komunikowania się, uprawniająca osoby niesłyszące i głuche do skorzystania z usług tłumacza języka migowego przy załatwianiu spraw w urzędzie.
Ponadto osoby niesłyszące i głuche mogą kontaktować się z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej przy wykorzystaniu poczty elektronicznej oraz poczty tradycyjnej:
e-mail na adres: mops@sucha-beskidzka.pl
drogą pocztową na adres: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Mickiewicza 19, 34-200 Sucha Beskidzka.
W przypadku zamiaru skorzystania z usługi tłumacza języka migowego, uprawnieni winni zgłosić ten fakt w sposób przewidziany wyżej, w terminie – co najmniej 3 dni robocze przed tym zdarzeniem (z wyłączeniem sytuacji nagłych).
- Na parterze, w pokoju nr 14, gdzie znajduje się dziennik podawczy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Suchej Beskidzkiej, umieszczona jest pętla indukcyjna z funkcją przenośną.
- Przy wejściach do pokoi mieszczących się na parterze Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Suchej Beskidzkiej, znajdują się tyflografiki jednokolorowe (białe tło, czarny napis) wraz z transkrypcją na alfabet Braille'a.